KONST / Litografier / Litografier 12285277
nr 1228 5277
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Litografier, 3 st, Signerade, Skalbaggar, 700-900-upplaga, 1977 / -78 / -75. Motivet: 26x18-29x20
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 januari 2019
kl 20:31:28
14/1 20:09:39
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson